KONCERT – Jono Bono Heyes a Mama Yeva (NZ/CZ)

jono heyes black and whitemama yeva collage 3mama yeva worldJono Bono Heyes – novozélandský hudebník a jeho kapela Mama Yeva  je skutečnou perličkou pro milovníky World music. Jeho debutové album Le Fisherboy  je jedinečnou směsí syrových rytmů flamenca či západní Afriky, hluboce zakořeněných v arabském Maghrebu, interpretovaných s hravou lehkostí jihoamerických písní.

Během svého úspěšného evropského turné v roce 2015 byl Jono se svým debutovým albem ‚Le fisherboy‘, vydaným studiem Monkey Records Berlin, pozván k rozhovoru do evropských rádií včetně BBC , RTV Spain a Český rozhlas Vltava. Jonovy texty odráží globální témata, kterým naléhavě čelí kultury celého světa se silným lidským poselstvím.
Specielně pro tento koncert před představením Pátá dohoda Jaroslava Duška a spol. se k Jonovi připojí Beata Bocek dvakrát byla nominována na Anděla v kategorii world music. Spolu s ní přijede též multi-instrumentalistka a vokalistka Anna Neuwirthová. Anna má též Ph.d v muzikoterapii.
Na bicí a Ngoni se představí Pavel Novák, učitel afrických bubnů se základnou v Ostravě a bubeník, který studoval v Guineii a Mali. Aktivně hraje s africkou skupinou Camara, která např. hrála na festivalu Colours of Ostrava.
Na housle bude hrát český houslista Ivo Halkoci, který v současné době hraje s Janáčkovou -Ostravskou Filharmonií.

Napsat komentář